Strona główna- Porozumienie Karpackie- Darowizny

Darowizny

Zachęcamy do przekazania darowizny, która wesprze Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem" - unikalnej inicjatywymającej na celu zbudowanie platformy współpracy na rzecz wdrażania Konwencji Karpackiej.

Wpłać darowiznę!

Darowiznę można odliczyć od podatku dochodowego jeżeli zostanie przekazana na cele zawierające się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Darczyńcami mogą być zarówno osoby fizycz­ne, jak i osoby prawne (firmy, spółki, itd.). W rocznym rozliczeniu podatkowym o kwotę darowizny pomniejszana jest podstawa do opodatkowania darczyńcy.

Darowizny od osób fizycznych

Zgodnie z Ustawą o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

W rozliczeniu rocznymczęści D załącznika PIT/O dołączanego do PIT-28, PIT-36 i PIT-37 należy podać: kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego (m.in. nazwa i adres). Trzeba przy tym pamietać, że w zeznaniu za dany rok odliczeniu podlegają darowizny przekazane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia tego roku. Należy też zachować  dowód przelewu bankowego potwierdzający przekazanie darowizny pieniężnej obdarowanej organizacji.

Darowizny od osób prawych

Zapisy Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Aby skorzystać z odliczenia podatkowego w rocznym zeznaniu podatkowym, należy zachować  dowód przelewu bankowego potwierdzający przekazanie darowizny pieniężnej obdarowanej organizacji oraz złożyć do urzędu skarbowego deklarację CIT-D, w której podaje się informacje o dużych darowi­znach poczynionych lub otrzymanych w roku podatkowym.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Ekopsychologia

(KRS 000178289)

ul.Grabina 6/18

32-840 Zakliczyn

Nr konta bankowego: 74 2130 0004 2001 0409 0080 0006

Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki