Strona główna- Porozumienie Karpackie- Projekty

Projekty

Działalność Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem" wspierana jest realizacją finansowanych ze środków zewnętrznych projektów wzmacniających rozwój Porozumienia jako partnera dialogu obywatelskiego ukierunkowanego na wdrażanie konwencji karpackiej w regionie, a także mających na celu zachowanie i ochronę różnorodności kulturowej, biologicznej i krajobrazowej polskich Karpat.

Ponadto, cyklicznie organizowane są Fora Karpackie, w przystepny sposób prezentujące zagadnienia istotne dla rozwoju regionu, a także decydujące o dalszych zasadach i kierunkach działania Prozumienia. Raz na kwartał spotyka się Rada Porozumienia Karpackiego, przy której działają tematryczne grupy robocze

W 2013 roku łukiem Karpat przeszedł Redyk Karpacki, nieustannie prowadzone są też prace nad stworzeniem Szlaku Kultury Wołoskiej.

Wybór zrealizowanych i aktualnie wdrażanych projektów prezentujemy poniżej.

Karpacki Uniwersytet Partycypacji (2014-2015)

KUP - logo projektu

Celem projektu "Karpacki Uniwersytet Partycypacji" jest zaangażowanie mieszkańców Karpat w wypracowanie kierunków rozwoju lokalnego w oparciu o konwencję karpacką

Projekt realizowany jest od marca 2014 do marca 2016 r. w partnerstwie z Porozumieniem Karpackim "Karpaty Naszym Domem" i ukraińska organizacja pozarządową “Information Centre Green Dossier". Tymczasowy Sekretariat Konwencji Karpackiej objął nad nim patronat. Dzięki temu uwzględnione zostaną dobre przykłady z innych krajów, a efekty projektu będą promowane we wszystkich krajach karpackich.

Aktualne informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.karpackiuniwersytetpartycypacji.pl

Więcej...

InRuTou - Innowacje w turystyce wiejskiej (2012-2015)

InRuTou - logo projektu

Celem projektu "InRuTou - Innowacje w turystyce wiejskiej" jest opracowanie, w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne, innowacyjnego zestawu narzędzi i metod służących rozwojowi i promocji produktów turystyki na terenach wiejskich. Lokalne społeczności z gór Austrii, Polski, Rumunii, Ukrainy i Włoch wezmą udział w testowaniu platformy e-learningowej, systemu wymiany doświadczeń oraz aplikacji na telefony komórkowe, pomagającej turystom w poznawaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Projekt rozpoczął się w grudniu 2012 r. i potrwa do listopada 2015 r.; realizowany jest przez konsorcjum złożone z 9 partnerów - różnego typu instytucji i organizacji z krajów UE oraz Ukrainy. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.inrutou.eu

Więcej...

Karpaty łączą - mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania konwencji karpackiej (2012-2015)

Karpaty łączą - logo

Wiosną 2012 r. ruszył projekt „Karpaty łączą" na rzecz ochrony bioróżnorodności w regionie.

Przedsięwzięcie, zaplanowane na lata 2012 - 2015, realizowane jest w polskiej części Karpat dzięki środkom pozyskanym ze Szwajcarii. W jego ramach przewidziana jest m.in. promocja tradycyjnej gospodarki pasterskiej, opracowanie strategii rozwoju zrównoważonej turystyki dla części Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego oraz stworzenie koalicji na rzecz wdrażania konwencji karpackiej.

Więcej...

Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem" aktywnym partnerem dialogu obywatelskiego (2011-2014)

KND_logo

W kwietniu  2011 r. rozpoczęła się realizacja projektu Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem" aktywnym partnerem dialogu obywatelskiego, współfinansowanego ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). Cel projektu to wzmocnienie i rozwój Porozumienia Karpackiego jako partnera dialogu obywatelskiego ukierunkowanego na wdrażanie konwencji karpackiej w regionie. Samorządy lokalne i organizacje pozarządowe z terenu polskich Karpat zapraszamy m.in.  do udziału w cyklu szkoleń, warsztatów i konferencji oraz skorzystanie z konsultacji i doradztwa.

Więcej...
Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki