Strona główna- Szkolenia i doradztwo- Szkoła Karpackich Liderek

Szkoła Karpackich Liderek

I Szkoła Karpackich Liderek w Rajczy, 7 - 9 grudnia 2011 r.
Pomimo, iż poziom zatrudnienia kobiet w administracji i NGO jest na obszarze polskich Karpat wysoki, to zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn pełni funkcje sołtysów i radnych gmin. Staramy się więc podejmować działania sprzyjające zwiększeniu roli kobiet z regionu karpackiego w życiu publicznym.

Szkoła Karpackich Liderek to specjalna oferta szkoleniowa przeznaczona dla przedstawicielek karpackich organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych, mająca na celu wzmocnienie kompetencji kobiet w zakresie udziału w procesach podejmowania decyzji.

 

Szkoły Karpackich Liderek są wydarzeniem unikatowym!

Mają na celu odkrycie i wzmocnienie zasobów uczestniczek, tak aby bycie liderką stało się wyzwaniem zawodowym i przynosiło satysfakcję. Uczestniczki szkoły nauczą się jak połączyć rozwój osobisty i zawodowy ze skutecznym działaniem na rzecz karpackiej społeczności lokalnej.

Zapraszamy do udziału kobiety, które są liderkami w swojej społeczności lub chciałyby się nimi stać oraz kobiety, które pełnią lub chcą pełnić ważne funkcje w administracji samorządowej.

Trzydniowe szkolenia oparte prowadzone są w małych, kilkunastoosobowych grupach i oparte na praktycznych doświadczeniach oraz takich metodach szkoleniowych, jak gry symulacyjne, dyskusje, ćwiczenia. Dobór metod powoduje, że uczestniczki mogły wzmocnić swoją pozycje liderki w środowisku lokalnym i praktycznie wykorzystać wiedzę i nowe doświadczenia oraz nawiązać kontakty z innymi liderkami z regionu.

Tematyka szkoleń obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak:

  1. Wzmocnienie pewności siebie
  2. Umiejętność prezentacji i wypowiadania się
  3. Wzmocnienie mocnych stron
  4. Inicjowanie społecznej aktywności lokalnej
  5. Prawa i obowiązki obywatelskie

Harmonogram szkoleń:

W latach 2011 - 2013 odbyły sie trzy edycje Szkoły Karpackich Liderek, które ukończyło łącznie blisko 50 Pań z trzech województw karpackich:

  1. Rajcza (woj. śląskie), 7-9 grudnia 2011 r.
  2. Orelec (woj. podkarpackie), 26-28 listopada 2012 r.
  3. Białka Tatrzańska (woj. małopolskie), 19-21 września 2013 r.

 

W dniach 29-30 stycznia 2014 r. uczestniczki pierwszych trzech edycji szkoły zapraszamy na IV Szkołę Karpackich Liderek, organizowaną pod hasłem "Karpackie Liderki razem", która będzie okazją do integracji Liderek z wszystkich województw karpackich, wzmocnienia ich kompetencji w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi.

Galeria

Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki