Strona główna- Porozumienie Karpackie- Zostań członkiem Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem"

Zostań członkiem Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem"

Czym jest Porozumienie Karpackie?

Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem" jest koalicją na rzecz wdrażania Ramowej konwencji o ochronie i zrównowazonym rozwoju Karpat, czyli tzw. konwencji karpackiej. Porozumieniema charakter otwarty, a jego podstawowym celem jest zgromadzanie jak największej liczby organizacji i instytucji wokół ochrony i zrównoważonego rozwoju Karpat.

Zapraszamy zatem do współpracy się wszystkie podmioty publiczne, społeczne oraz prywatne:

 • samorządy lokalne
 • administrację publiczną
 • instytucje kulturalne, oświatowe, naukowe i inne
 • organizacje pozarządowe
 • grupy nieformalne
 • przedsiębiorstwa prywatne
 • media lokalne
 • osoby fizyczne.

Razem możemy więcej!
Dokumenty regulujące działaność Porozumienia

Wraz z przystąpieniem nowych członków do Porozumienia, nowymi działaniami i oczekiwaniami treść Porozumienia została zaktualizowana. Dzieki temu nowe Porozumienie moze mieć szerszy zasięg i bardziej otwarty charakter, co ułatwi np. samorządom i innym dużym instytucjom przyłączanie się do koalicji. Ponadto, z tekstu Porozumienia wyłączono szczegółowe postanowienia natury organizacyjnej i zawarto je w Regulaminie działania.

Poniżej (w dziale "Do pobrania" na dole strony) prezentujemy aktualny tekst Porozumienia, wraz z Regulaminem działania i Deklaracją przystapienia do Porozumienia, przyjęte przez Radę Porozumienia na spotkaniu w Ochotnicy Górnej w dniu 24 września 2012 r. oraz uwzględniające zmiany zatwierdzone podczas spotkania Forum Porozumienia w Rytrze w dn. 16 stycznia 2014 r.

Jak zostać członkiem Porozumienia?

Wszystkich zainteresowanych członkostwem w Porozumieniu Karpackim „Karpaty Naszym Domem” prosimy o:

 • zapoznanie się z treścią Porozumienia oraz Regulaminem jego działania 
 • wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego
 • przesłanie podpisanej Deklaracji członkowskiej  na adres biura Porozumienia: ul. Grabina 6/18, 32-840 Zakliczyn.

 

Otrzymane zgłoszenia przekazywane są na bieżąco do członków Rady Porozumienia; decyzja o przyjęciu nowych członków do grona Porozumienia podejmowana jest na spotkaniach Rady, które odbywają się kilka razy na rok.

 

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem” czyli koalicja na rzecz wdrażania konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat pdf [484.90 KB]
Adobe Acrobat Document Regulamin działania Porozumienia Karpackiego „Karpaty Naszym Domem” pdf [347.57 KB]
Word Document Deklaracja przystąpienia do Porozumienia Karpackiego „Karpaty Naszym Domem” doc [157.00 KB]
Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki