Strona główna- Szkolenia i doradztwo- Lider Karpacki

Lider Karpacki

Szkolenie "Lider Karpacki" w Iwoniczu-Zdroju, 21 - 23.3.2013

"Lider Karpacki" to cykl dwunastu 3-dniowych szkoleń o tym samym programie, które będą organizowane w różnych miejscowościach regionu, tak aby swoim zasięgiem objąć całe polskie Karpaty. Zapraszamy na nie przedstawicieli karpackich organizacji pozarządowych, tj. pracowników, członków, wolontariuszy i inne osoby działające w trzecim sektorze w regionie.

Region karpacki, pomimo swojego zróżnicowania, ma podobne problemy. Do podniesienia jakości życia mieszkańców regionu, wzmocnienia lokalnej gospodarki i zwiększenia aktywności społeczności lokalnych może przyczynić się realizacja zapisów Ramowej konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat, czyli tzw. konwencji karpackiej. Jest to innowacyjny instrument, zapewniający międzynarodową ochronę unikatowego środowiska naturalnego oraz dziedzictwa kulturowego Karpat. Celem konwencji jest stworzenie ram do prowadzenia wszechstronnej polityki i współpracy na rzecz ochrony i zrównoważonego rozwoju Karpat dla poprawy jakości życia, wzmocnienia miejscowej gospodarki i społeczności lokalnych oraz zachowania walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego tego obszaru. 

Efektywne wdrażanie konwencji karpackiej zależy zarówno od działań prowadzonych przez administrację publiczną i samorzadową, jak i od aktywności trzeciego sektora. Szkolenie „Lider Karpacki” ma na celu wzmocnienie organizacji pozarządowych, aby były bardziej aktywne i efektywne w realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój regionu w oparciu o bogactwa przyrodnicze i kulturowe.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

  • reprezentujesz organizację pozarządową zlokalizowaną w Karpatach
  • cenisz zasoby naturalne i kulturowe regionu karpackiego i na nich chcesz opierać rozwój lokalny
  • chcesz efektywniej realizować działania i skuteczniej rozwiązywać problemy
  • chcesz nawiązać współpracę z innymi przedstawicielami lokalnych społeczności w Karpatach.

 

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę oraz umiejętności w następujących obszarach:

  • rozwój lokalny regionu w oparciu o konwencję karpacką, 
  • współpraca trzeciego sektora z administracją publiczną i samorzadową,
  • animowanie aktywności społeczności lokalnych,
  • mobilizowanie udziału publicznego w procesie wdrażania konwencji karpackiej,
  • metody ochrony i budowania rozwoju w oparciu o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu,
  • komunikacja i skuteczne porozumiewanie,
  • zarządzanie organizacją i projektami

Dużym blokiem tematycznym jest też wsparcie rozwoju osobistego lidera. Liczymy na to, że dla każdego uczestnika będzie to twórczy czas, pełen intensywnej pracy oraz możliwości poznania innych osób, które działają dla rozwoju regionu.

Terminy szkoleń:

  • 28 lutego - 2 marca 2013 r., Stryszawa
  • 21 - 23 marca 2013 r., Iwonicz Zdrój
  • 11 - 13 kwietnia 2013 r., Orelec
  • 18 - 20 kwietnia 2013 r., Tarnów
  • 19 - 11 maja 2013 r., okolice Białki Tatrzańskiej
  • 6 - 8 czerwca 2013 r., okolice Ustrzyk Dolnych
  • 11 - 13 lipca 2013 r., okolice Nowego Sącza
  • 12 - 14 września 2013 r., okolice Przemyśla
  • 17 - 19 października 2013 r., okolice Gorlic
  • 21 - 23 listopada 2013 r., okolice Krosna
  • 12 - 14 grudnia 2013 r., okolice Mszany Dolnej
  • 23 - 25 stycznia 2014 r., okolice Kęt

 

Szkolenia są bezpłatne. Organizatorzy pokrywają koszty: dojazdu (do 50 zł / osobę) i pobytu uczestników (noclegi i wyżywienie) oraz zapewniają materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w szkoleniu.

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: www.karpatylacza.pl/rejestracja.

Wszystkie organizacje pozarządowe, które wezmą udział w szkoleniach, zapraszamy do Porozumienia Karpackiego „Karpaty Naszym Domem” - koalicji na rzecz wdrażania konwencji karpackiej. Mamy nadzieję, że przyłączą się do Porozumienia, a co za tym idzie zaangażują we wspólne działania, wejdą w skład tematycznych grup roboczych ds. konwencji karpackiej, skorzystają z oferty szkoleniowo-doradczej, czy poprowadzą punkty kontaktowe konwencji karpackiej.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu Karpaty łączą – mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej współfinansowanego w latach 2012-2015 przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wiecej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.karpatylacza.pl.

Kontakt:

Monika Ochwat-Marcinkiewicz
tel. 785 341 089
e-mail: biuro@porozumieniekarpackie.pl

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Program szkolenia "Lider Karpacki" pdf [486.80 KB]
Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki