Szkolenie "Rozwój terenów górskich"
Przedstawicieli karpackich samorządów i organizacji pozarządowych zapraszamy na szkolenie: „Rozwój terenów górskich”, które odbędzie się 6 lutego 2012 r. w godz. 9.00 - 16.00 w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Porozumienie Karpackie Karpaty Naszym Domem aktywnym partnerem dialogu obywatelskiego” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenieozwój terenów górskich, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego).
Cel projektu to wzmocnienie i rozwój Porozumienia Karpackiego jako partnera dialogu obywatelskiego ukierunkowanego na wdrażanie Ramowej Konwencji Karpackiej w regionie.
Informacje o szkoleniu:
Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (tj. pracowników, członków, wolontariuszy, etc.) oraz samorzadów lokalnych z terenu województwa podkarpackiego. Szkolenie jest skierowane w szczególności do osób, które są liderami społecznymi obdarzonymi zaufaniem i które, ze względu na aktywność w karpackich samorządach i organizacjach pozarządowych, są zaangażowane w działania na rzecz społeczności lokalnej. Poprzez pełnione funkcje stają się automatycznie liderami, mogąc w łatwy sposób wpłynąć na aktywizację i rozwój środowiska z którego się wywodzą.
Choć statystyki mówią, że średnia wysokość dla Polski to tylko 173 m n.p.m., nie trzeba nikogo przekonywać, że góry stanowią niezwykle istotny fragment naszego kraju. Jakie wyzwania stoją przed obszarami górskimi w Polsce? W jakim kierunku zachodzą zmiany i czy mają one odzwierciedlenie w różnego rodzaju politykach czy strategiach rozwoju? Jaki wpływ mają lokalne społeczności na zrównoważony rozwój swoich górskich terenów?
Nasze warsztaty mają na celu znalezienie odpowiedzi na te pytania, tak aby uczestnicy zostali wyposażeni w wiedzę i praktyczne umiejętności, w zakresie szukania i wykorzystywania szans i możliwości rozwoju Karpat.
Szkolenie będzie oparte na wykładach i metodach warsztatowych: gra symulacyjna oraz dyskusje. Dobór metod spowoduje wzrost zdolności podmiotów aktywnych w obszarach górskich do budowania i wdrażania strategii i programów zrównoważonego rozwoju obszarów górskich.
Informacje logistyczne:
Miejsce szkolenia:
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, ul. Rybickiego 3 - obiekt konferencyjny na terenie Rynku Galicyjskiego.
Organizator zapewnia:
- zwrot kosztów dojazdu do 30 złotych na osobę,
- poczęstunek,
-
materiały szkoleniowe.
Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na dole strony. Pierwszeństwo przy zapisach na szkolenie mają przedstawiciele organizacji członkowskich oraz organizacji zainteresowanych przystąpieniem do Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem', a także z terenu województwa podkarpackiego. Więcej informacji nt. zasad uczestnictwa w szkoleniach można znaleźć w Regulaminie rekrutacji uczestników szkoleń i doradztwa. Termin zgłoszeń upływa 1 lutego, ilość miejsc jest ograniczona!
Prowadzący:
Alina Marek: ekonomista, trener, w latach 1998-2001 członek zarządu założyciel i od 8 lat członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych "STOPIL". Koordynator projektów partnerskich realizowanych z jednostkami administracji samorządowej i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Pracownik Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Uczestnik wyjazdów studyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych w USA, Belgii, Włoszech.
Doświadczenia szkoleniowe: źródła finansowania podmiotów ekonomii społecznej, Centra Integracji Społecznej w praktyce, sądecki wolontariat pracowniczy, zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, fundusze europejskie dla MŚP, szkoła dla rodziców i wychowawców, rozpoznawanie przyczyn i sposoby rozwiązywania konfliktów.
Kontakt:
Piotr Kutiak, Edyta Sobiecka
Punkt kontaktowy Porozumienia Karpackiego w woj. podkarpackim
tel. 0 725 797 121
e-mail: p.kutiak@porozumieniekarpackie.pl
e-mail: e.sobiecka@porozumieniekarpackie.pl
Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem"
sekretariat: Stowarzyszenie Ekopsychologia
adres korespondencyjny:
ul. Grabina 6/18, 32-840 Zakliczyn
www.ekopsychologia.pl
www.porozumieniekarpackie.pl
Program szkolenia | [575.50 KB] |
Formularz zgłoszeniowy: Sanok, 2012-02-06
* pola obowiązkowe
** wymagane przynajmniej jedno z pól
*** konto w portalu, pozwala m.in. na wypełnienie kolejnych formularzy bez konieczności wpisywania tych samych danych