Szkolenie "Udział publiczny w konwencji karpackiej"

Przedstawicieli karpackich samorządów i organizacji pozarządowych zapraszamy na szkolenie: „Udział publiczny w konwencji karpackiej”, które odbędzie się 13 maja 2013 r. w godz. 9.00 - 16.00 w Gościńcu Rabe w Rabem k. Ustrzyk Dolnych (Rabe 36a).
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Porozumienie Karpackie Karpaty Naszym Domem aktywnym partnerem dialogu obywatelskiego” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego).
Cel projektu to wzmocnienie i rozwój Porozumienia Karpackiego jako partnera dialogu obywatelskiego ukierunkowanego na wdrażanie Ramowej Konwencji Karpackiej w regionie.
Informacje o szkoleniu:
Szkolenie „Udział publiczny w konwencji karpackiej” ma na celu podniesienie poziomu wiedzy uczestników na temat samej konwencji karpackiej i zrealizowanych w jej ramach działań od dnia podpisania, czyli od maja 2003 r. Uczestnicy dowiedzą się także jakie mają możliwości włączania się w podejmowanie decyzji publicznych w zakresie spraw objętych konwencja, a w części warsztatowej zdiagnozujemy od czego zależy nasza gotowość do poświęcenia czasu wolnego na rzecz społeczności lokalnych i instytucji zaspokajających lokalne potrzeby, w szczególności w zakresie działań na rzecz ochrony i rozwoju Karpat.
Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (tj. pracowników, członków, wolontariuszy, etc.) oraz samorządów lokalnych, w tym urzędów gmin, centrów informacji, szkół, domów kultury itp. Szkolenie jest skierowane w szczególności do osób, które są liderami społecznymi obdarzonymi zaufaniem i które, ze względu na aktywność w karpackich samorządach i organizacjach pozarządowych, są zaangażowane w działania na rzecz społeczności lokalnej. Poprzez pełnione funkcje stają się automatycznie liderami, mogąc w łatwy sposób wpłynąć na aktywizację i rozwój środowiska z którego się wywodzą.
Szkolenie będzie prowadzone w małej, 16-osobowej grupie. W programie przewidziano krótkie wykłady tematyczne uzupełnione pracą w grupach, grami symulacyjnymi oraz dyskusją. Uczestnicy szkolenia zyskają praktyczne umiejętności związane z rozpoznawaniem przyczyn konfliktów oraz ich rozwiązywaniem. Dobór metod spowoduje, że uczestnicy doświadczą skuteczności metod rozwiązywania konfliktów i nauczą się je stosować w praktyce.
Informacje logistyczne:
Miejsce szkolenia:
Gościniec Rabe, Rabe 36a, 38-710 Czarna k. Ustrzyk Dolnych.
Organizator zapewnia:
- zwrot kosztów dojazdu do 30 złotych na osobę,
- poczęstunek,
-
materiały szkoleniowe.
Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na dole strony. Osoby zainteresowane udziałem w więcej niż jednym szkoleniu z naszej oferty zachęcamy do założenia konta w portalu, co pozwala m.in. na wypełnianie kolejnych formularzy zgłoszeniowych bez konieczności wpisywania tych samych danych.
Pierwszeństwo w zapisach na szkolenie mają członkowie Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem", a także przedstawiciele NGO i samorządów z terenu województwa podkarpackiego. Więcej informacji nt. zasad uczestnictwa w szkoleniach można znaleźć w Regulaminie rekrutacji uczestników szkoleń i doradztwa.
Termin zgłoszeń upływa 10 maja, ilość miejsc jest ograniczona!
Prowadzący:
Alina Marek: ekonomista, trener, w latach 1998-2001 członek zarządu założyciel i od 8 lat członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych "STOPIL". Koordynator projektów partnerskich realizowanych z jednostkami administracji samorządowej i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Pracownik Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Uczestnik wyjazdów studyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych w USA, Belgii, Włoszech.
Doświadczenia szkoleniowe: źródła finansowania podmiotów ekonomii społecznej, Centra Integracji Społecznej w praktyce, sądecki wolontariat pracowniczy, zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, fundusze europejskie dla MŚP, szkoła dla rodziców i wychowawców, rozpoznawanie przyczyn i sposoby rozwiązywania konfliktów.
Kontakt:
Piotr Kutiak
Punkt kontaktowy Porozumienia Karpackiego w woj. podkarpackim
tel. 725 797 121
e-mail: p.kutiak@porozumieniekarpackie.pl
Porozumienie Karpackie "Karpaty Naszym Domem"
biuro: Stowarzyszenie Ekopsychologia
adres korespondencyjny:
ul. Grabina 6/18, 32-840 Zakliczyn
www.ekopsychologia.pl
www.porozumieniekarpackie.pl
![]() |
[484.66 KB] |
Formularz zgłoszeniowy: Rabe, 2013-05-13
* pola obowiązkowe
** wymagane przynajmniej jedno z pól
*** konto w portalu, pozwala m.in. na wypełnienie kolejnych formularzy bez konieczności wpisywania tych samych danych