O stowarzyszeniu
Celem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bóbrka jest wszechstronny rozwój miejscowości, rozbudowa infrastruktury, wspieranie i aktywizacja działalności oświatowej, kulturalnej i sportowej.
Stowarzyszenie przez ostatnie lata zajmowało się pozyskiwaniem funduszy na remont remizy OSP w Bóbrce i rozbudowę cmentarza. W ciągu tego okresu zorganizowaliśmy też wiele imprez kulturalnych, zdobywaliśmy doświadczenia ucząc się na własnych błędach.
Pierwszą dużą imprezą plenerową zorganizowaną wyłącznie przez Stowarzyszenie, były obchody 150 rocznicy powstania pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej w Bóbrce. Począwszy od roku 2004 organizujemy cyklicznie dużą imprezę o zasięgu regionalnym p.n. „Sobótki”. Obsługę ww. imprez stanowią członkowie stowarzyszenia przy wsparciu innych organizacji lokalnych, takich jak OSP Bóbrka i Koło Gospodyń Wiejskich w Bóbrce. Do udziału zapraszamy różnego rodzaju zespoły artystyczne, kapele ludowe, twórców i artystów ludowych, organizujemy pokazy rękodzieła oraz degustacje kuchni regionalnej. Staramy się propagować i kultywować kulturę ludową, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W 2005 r. zorganizowaliśmy obchody 100-lecia powstania Kościoła Parafialnego w Bóbrce i wydaliśmy z tej okazji publikację. Byliśmy organizatorem Przeglądu Twórczości Wielkanocnej, co roku organizujemy „Spotkanie opłatkowe” dla mieszkańców Bóbrki.
Stowarzyszenie, wspólnie z Urzędem Gminy w Chorkówce, realizowało projekt "Odnowa wsi", w ramach którego wykonano elewację Domu Ludowego, parking przy kościele oraz chodniki w ciągu drogi powiatowej. Ponadto Stowarzyszenie realizowało projekt "Inter@ktywna świetlica", w ramach którego powstała kawiarenka internetowa oraz przeszkolono kilkanaście osób w obsłudze komputerów i internetu.
W roku 2013 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka przystąpiło do projektu "NGO – sprawne jak mało, kto", w ramach którego kilku członków Stowarzyszenia bierze udział w organizowanych szkoleniach zdobywając niezbędną wiedzę wykorzystywaną w pracach na rzecz Stowarzyszenia i społeczności lokalnej. Stowarzyszenie jest członkiem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” w Miejscu Piastowym.
Przystępując do Porozumienia Karpackiego Stowarzyszenie liczy na zdobycie dodatkowych doświadczeń w działalności na rzecz społeczności lokalnej i nawiązanie nowych kontaktów z innymi organizacjami zrzeszonymi w Porozumieniu.