Strona główna- Aktualności- Spotkanie: Innowacje w turystyce wiejskiej (Jaworzynka, 18.05.2015)
28 kwietnia 2015

Spotkanie: Innowacje w turystyce wiejskiej (Jaworzynka, 18.05.2015)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. "Na Wołoskim Szlaku. Innowacje w turystyce wiejskiej", które odbędzie się w poniedziałek, 18 maja 2015 roku w godz. 10.00 - 16.00 w Jaworzynce (Agroturystyka "Na Uwietrzu", 43-476 Jaworzynka 818) w Beskidzie Śląskim.

Uwaga: w ostatniej chwili zwolniło się kilka miejsc na spotkaniu, przedłużamy więc termin zgłoszeń do soboty, 16 maja br.

Spotkanie jest częścią międzynarodowego projektu "InRuTou - Innowacje w turystyce wiejskiej", wspierającego tworzenie, rozwój i promocję inicjatyw turystycznych na górskich terenach wiejskich przy zastosowaniu nowych mediów. W związku z tym w ramach projektu przygotowane zostały narzędzia pomocne w rozwijaniu lokalnej oferty turystycznej, w tym:

 

Do udziału w spotkaniu, i jednocześnie w projekcie, zapraszamy gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki kultury i centra informacji turystycznej, gestorów turystyki o profilu wiejskim i inne instytucje, organizacje i osoby zaangażowane w rozwój turystyki na obszarze polskich Beskidów, od Beskidu Śląskiego przez Beskid Żywiecki, Mały, Średni, Wyspowy, Gorce, Beskid Śląski i Niski aż po Bieszczady.

Udział w projekcie obejmuje:

  • spotkanie wprowadzające (Jaworzynka, 18.05.2015)
  • opracowanie nowych produktów turystycznych (do końca czerwca br.)
  • spotkanie podsumowujące prace nad produktami turystycznymi (Ochotnica Górna, 1.07.2015)
  • wydanie folderów promujących powstałe produkty turystyczne 
  • wizytę studyjną w Austrii (12-16.07.2015, dla kilkuosobowej delegacji - liderów działań lokalnych) oraz 
  • międzynarodową konferencję podsumowującą projekt (Czerwienne-Bachledówka, 15-17.10.2015).

 

Podczas spotkania wprowadzającego przedstawiona zostanie idea Szlaku Kultury Wołoskiej, koncepcja turystyki zrównoważonej oraz zagadnienia związane z promocją produktów turystycznych. 

Druga, warsztatowa część spotkana, poświęcona zostanie omówieniu zasad udziału w projekcie "InRuTou" oraz zapoznaniu się z jego ofertą, w tym narzędziami do tworzenia produktów turystycznych - w związku z tym tych z Państwa, którzy mają taką możliwość, prosimy o przyniesie na spotkanie laptopów (zapewniamy dostęp do internetu).

Szczegółowy program spotkania do pobrania poniżej.

Udział w projekcie, w tym w spotkaniu, jest bezpłatny. Zapewniamy materiały informacyjne, poczęstunek i zwrot kosztów dojazdu na spotkania, a także pokrywamy koszty udziału w wizycie studyjnej i konferencji podsumowującej.

Uprzejmie prosimy o e-mailowe lub telefoniczne potwierdzenie udziału do soboty, 16 maja br. (e-mail: m.fedas@ekopsychologia.pl, tel. 606 930 819), w tym podanie informacji o możliwości przyniesienia na spotkanie laptopa oraz ewentualnych specjalnych preferencjach dietetycznych. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą się Państwo włączyć we wspólne działania na rzecz Karpat. Mamy nadzieję, że udział w projekcie wesprze lokalne działania na rzecz rozwoju lokalnej oferty turystycznej Szlaku Kultury Wołoskiej.

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Program spotkania "Innowacje w turystyce wiejskiej" - Jaworzynka, 18.05.2015 pdf [306.30 KB]
Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki