Strona główna- Aktualności- Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej...
01 czerwca 2015

Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Wysowa Zdrój, 25-26.06.2015)

Kolejne spotkanie działającej przy Porozumieniu Karpackim "Karpaty Naszym Domem" Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki odbędzie się w dniach 25-26 czerwca (czwartek - piątek) 2015 roku w Wysowej Zdrój.

Karpacka Grupa Robocza ds. Zrównoważonej Turystyki działa od 2011 roku. Zajmuje się opracowaniem i wdrożeniem koncepcji realizacji Szlaku Kultury Wołoskiej jako mechanizmu wspierającego turystykę zrównoważoną, nastawioną na zarządzanie ruchem turystycznym i rozwój turystyki kulturowej. W swoich działaniach Grupa odnosi się też do całości zagadnień związanych z rozwojem turystyki przyjaznej środowisku w Karpatach, podejmując specyficzne dla tego regionu problemy i wypracowując rekomendacje w wybranych tematach.

Spotkanie poświęcone będzie opracowaniu wytycznych dla rozwoju zrównoważonej turystyki w Karpatach ze szczególnym uwzględnieniem zachowania i ochrony krajobrazu kulturowego jako podstawy oferty turystycznej regionu. Robocza wersja wytycznych (do pobrania poniżej) powstała na poprzednim spotkaniu grupy, w Łopusznej w dniach 24-25 kwietnia br. Drugim ważnym tematem będzie omówienie propozycji dalszych działań grupy, w tym możliwych do realizacji projektów. W związku z tym prosimy uczestników o przygotowanie związanych z tym głosów w dyskusji.

Prezentacje i raport z poprzedniego spotkania grupy, w Łopusznej w dniach 24-25 kwietnia br., można znaleźć tutaj.

Eksperci zaangażowani w prace Grupy otrzymują zwrot kosztów dojazdu (do 50 złotych na osobę za spotkanie), Stowarzyszenie Ekopsychologia pokrywa też koszty wyżywienia, a w razie potrzeby także noclegu uczestników (w pokojach dwuosobowych) z dnia 25 na 26 czerwca.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się nie później niż do dnia 16 czerwca 2015 r. przez formularz dostępny na stronie: www.karpatylacza.pl/rejestracja (z uwagi na fakt, iż liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona, zgłoszenia telefoniczne lub mailowe nie będą uwzględniane). Podczas rejestracji prosimy o wskazanie w polu „Uwagi”: (1) potrzeby noclegu i (2) specjalnych preferencji dietetycznych.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo uczestniczyć we wspólnych działaniach na rzecz Karpat!

Do pobrania

Adobe Acrobat Document Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Wysowa Zdrój, 25-26.06.2015) pdf [322.75 KB]
Adobe Acrobat Document Program spotkania Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Wysowa Zdrój, 25-26.06.2015) pdf [322.00 KB]
Word Document Wytyczne dla rozwoju zrównoważonej turystyki w Karpatach - wersja robocza z dn. 25.04.2015 doc [1.33 MB]
Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki