Strona główna- Aktualności- Uniwersytet Karpacki - ruszają szkolenia dla NGO i samorządów
29 września 2011

Uniwersytet Karpacki - ruszają szkolenia dla NGO i samorządów

Uniwersytet Karpacki - ruszają szkolenia dla NGO i samorządów

Szkolenie "Mechanizmy współpracy NGO z administracją" - Sanok, 26 IX 2011r. (fot. Piotr Kutiak)
Po wakacyjnej przerwie zapraszamy przedstawicieli karpackich samorzadów i organizacji pozarządowych na kolejne szkolenia w ramach Uniwersytetu Karpackiego. Pierwsze z nich, nt. mechanizmów współpracy NGO i administracji, odbyło się 26 września w Sanoku. Kolejne dwa szkolenia, dotyczące prawnych aspektów funkcjonowania NGO oraz udziału publicznego w Konwencji Karpackiej, odbędą się 16 i 25 listopada w Rajczy i Koniakowie.

W szkoleniu „Mechanizmy współpracy NGO z administracją” (Sanok, 26 września 2011 r.) udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta Sanoka, Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych” KARPATY”, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - Oddział Ziemia Sanocka, Ligi Ochrony Przyrody - Okręg Bieszczadzki, Stowarzyszenia Dziedzictwo Mniejszości Karpackich, Stowarzyszena Wspierania Inicjatyw Lokalnych Komańczy „WILK” , Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  w Sanoku, Stowarzyszenia EKONOMIK oraz Stowarzyszenia Agroturystyczne Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne – Bieszczady. "Celem szkolenia było wyposażenie uczestników w wiedzę i praktyczne umiejętności, które są niezbędne w efektywnej współpracy administracji i organizacji pozarządowych" - mówi Alina Marek, trenerka. "Uczestnicy szkolenia poszerzyli swoją wiedzę na temat zadań i możliwości samorządu, potrzeb i celów organizacji pozarządowych, uwarunkowań prawnych współpracy administracji i NGO oraz korzyści płynących ze współpracy administracji z sektorem pozarządowym. Położyliśmy też mocny nacisk na zagadnienia dotyczące komunikacji werbalnej, niewerbalnej, barier komunikacyjnych oraz konstruowania efektywnego komunikatu".

Na szkolenia zapraszamy przedstawicieli karpackich NGO i samorządów z województwa śląskiego; 16 listopada w Rajczy będzie można zapoznać się z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji pozarządowych, a 25 listopada w Koniakowie omówiony zostanie temat udziału publicznego w Konwencji Karpackiej. Więcej informacji o szkoleniach i harmonogram znaleźć można w dziale poświęconym Uniwersytetowi Karpackiemu.

Zapraszamy też do przyłączenia się do inicjatywy "Karpaty Naszym Domem", która ma charakter otwarty. Naszym celem jest zgromadzanie jak największej liczby organizacji i instytucji wokół ochrony i zrównoważonego rozwoju Karpat. Szczegółowe informacje można znaleźć w dziale Zostań członkiem Porozumienia lub uzyskać w punktach kontaktowych Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem", które działają we wszystkich trzech karpackich województwach.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem" aktywnym partnerem dialogu obywatelskiego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). Celem projektu jest wzmocnienie i rozwój Porozumienia Karpackiego jako partnera dialogu obywatelskiego ukierunkowanego na wdrażanie Ramowej Konwencji Karpackiej w regionie. Samorządy lokalne i organizacje pozarządowe z terenu polskich Karpat zapraszamy także do udziału w pracach grup roboczych ds. Konwencji Karpackiej, Forach Karpackich, czy Szkole Karpackich Liderek, a organizacje pozarządowe zachęcamy do skorzystania z doradztwa.

Galeria

Newsletter
Znajdź nas na

social_facebook_box_blue.pngsocial_rss_box_orange.png

Członkowie Porozumienia

NATURA_logo.gifGorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy GórnejStowarzyszenie EkopsychologiaStowarzyszenie Jedność Beskidzka Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy GórnejZwiązek Podhalan - Oddział Górali ŚląskichGminna Rada Kobiet w RajczyStowarzyszenie Gazdowie Doliny Cichej w SoblówceGmina Miasta SanokaStowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana GrodkaStowarzyszenie "Sanocki Ekonomik"Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" Beskid_Zielony.jpgFundacja Przyroda KarpatFundacja Pasterstwo TransumancyjneKarpacka Strefa Interakcji "Zorza"Teen Challenge Oddział w WiniarczykówceBiuro Turystyki Kulturowej PAWUK  Zagroda Magija Gościniec Rabe Pro CarpathiaBeskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki "Best Proeko"Polski Klub Ekologiczny Koło w Krynicy-ZdrojuStowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą"Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej Centrum Turystyki Kulturowej "CARPATHIA" Fundacja PRZEkarpacie wBieszczadach.net Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kamesznicy "PROĆPOK" Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki Sądecka Organizacja Turystyczna Gmina Sękowa Fundacja BESKIDZKA ZIMA LOT Krakowska Organizacja Turystyczna Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna Gmina Ochotnica Dolna Gmina Zarszyn Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej Gmina Łużna Oddział Akademicki PTTK w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Regionalnego "Na Grapie" Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bobrka ZajazdPodCarynska_logo.gif Dom Sądecki